Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Panevėžio apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Teismas pradėjo nagrinėti buvusio krepšinio klubo „Lietkabelis“ direktoriaus baudžiamąją bylą

2020-06-11

Šiandien Panevėžio apygardos teisme vyko pirmas posėdis baudžiamojoje byloje, kurioje M. I. kaltinamas dėl VšĮ krepšinio klubo „Lietkabelis“ turto pasisavinimo, iššvaistymo, apgaulingo apskaitos tvarkymo.

 

M. I. kaltinamas nusikalstamomis veikomis, padarytomis jam būnant klubo vadovu 2015–2018 metais.

 

Kaltinamajame akte nurodoma, kad 2016–2017 metais M. I. sumokėjo keliems „Lietkabelio“ krepšininkams grynaisiais pinigais 67 tūkst. eurų, o tai liudijančių dokumentų nepateikė klubo finansinę apskaitą tvarkiusioms buhalterėms. Dėl to į biudžetą nebuvo sumokėta 17,5 tūkst. eurų – apie 10 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio ir apie 7,5 tūkst. eurų valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų.

 

Be to, 2015–2018 metais M. I. krepšinio klubo vardu buvo sudaręs sutartį su savo paties vadovaujama bendrove dėl strateginio konsultavimo, įvaizdžio formavimo, rinkodaros ir socialinių medijų komunikacijos sportinių varžybų, treniruočių bei sportinių ir kitų renginių Lietuvoje ir užsienyje metu, kuriuose dalyvauja vyrų krepšinio komanda „Lietkabelis“. Kaltinamojo akto duomenimis, realiai klubas paslaugų pagal šią sutartį negavo, tačiau pagal M. I. pateiktas sąskaitas faktūras pervedė jo vadovaujamai įmonei beveik 43 tūkst. eurų.

 

Kadangi M. I. tokius sandorius atliko apie tai neinformavęs klubo valdybos narių ir neturėdamas jų sutikimo, kaip tai numato krepšinio klubo „Lietkabelis“ patvirtinti įstatai, M. I. kaltinamas iššvaistęs jo žinioje buvusį didelės vertės krepšinio klubo turtą.

 

Be to, M. I. kaltinamas ir tuo, kad tyčia pasisavino už klubo reikmes atsiskaityti jam išduotus 34,5 tūkst. eurų, kurių negrąžino į klubo kasą. Siekdamas pateisinti šių lėšų panaudojimą, M. I. pats surašė klubo honorarų ir atlygio išmokėjimo sportininkams už pasiekimus Karaliaus Mindaugo taurėje žiniaraštį, kurio nepateikė į klubo apskaitą ir kuriame nurodytų pinigų sportininkai realiai negavo.

 

Civilinį ieškinį byloje pateikė krepšinio klubo atstovas. Klubas prašo priteisti iš M. I. 11 tūkst. eurų žalai atlyginti.

 

Šiandienos teismo posėdyje išklausęs prokuroro perskaitytą kaltinimą, M. I. pareiškė, kad savo kaltės nepripažįsta. Parodymus kaltinamasis teismui duos po to, kai bus apklausti visi bylos liudytojai.

 

Kitas teismo posėdis numatytas rugpjūčio 10 d. Į jį teismas kviečia dvi liudytojas – krepšinio klubo finansus tvarkiusias buhalteres.  

 

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Jolita Gudelienė

Panevėžio apygardos teismo pirmininko

padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Tel. (8 45) 45 45 55

www.pat.teismas.lt

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 454 555

El. p. jolita.gudeliene@teismas.lt