Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Panevėžio apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Teismas paskelbė nuosprendį Neringai Venckienei

2021-07-08

Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teismas pripažino buvusią teisėją Neringą Venckienę kalta dėl trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui, smūgių sudavimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo ir skyrė jai subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 1 metams 9 mėnesiams 6 dienoms. Į laisvės atėmimo bausmę įskaičius kaltinamosios suėmime praleistą laiką, pripažinta, kad N. Venckienė bausmę jau yra atlikusi.

Baudžiamąją bylą N. Venckienei dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo, teismas nutraukė, suėjus apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminui.

Teismas panaikino visas N. Venckienei skirtas kardomąsias priemones – periodinę registraciją policijoje, asmens dokumentų paėmimą ir 10 tūkst. eurų užstatą.

Teismas priteisė iš kaltinamosios N. Venckienės nukentėjusiesiems turinę ir neturtinę žalą. Nukentėjusiajai L. S. priteista 2300 Eur turtinei ir 4 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, antstolei S. V. – 3 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Pareigūnui M. G. priteista 500 eurų neturtinei žalai atlyginti bei 5 proc. metinių palūkanų nuo šios sumos, skaičiuojant nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos iki visiško žalos atlyginimo.

Valstybei kaltinamoji turės atlyginti 6849,29 euro išlaidų už jos ekstradiciją iš JAV.

Skirdamas bausmę N. Venckienei teismas pažymėjo, kad kaltinamoji padarė keturias nusikalstamas veikas, kurių viena (teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymas) yra baudžiamasis nusižengimas, dėl kurio jau suėjo apkaltinamojo teismo nuosprendžio priėmimo senaties terminas, kitos veikos – nesunkūs, tyčiniai, baigti nusikaltimai.

Teismo įsitikinimu, 2012 m. gegužės 17 d. įvykis iš esmės buvo išprovokuotas N. Venckienės neteisėtais veiksmais, dangstantis jos kaip teisėjos imunitetu, kieme susirinkusia sekėjų minia ir net mažamete mergaite.

Teismas akcentavo, kad N. Venckienė savo tyčiniais veiksmais sąlygojo tai, kad teismo sprendimas buvo vykdomas prievarta, jį vykdant buvo sukeltas didžiulis ažiotažas, sužaloti keli asmenys, sugadintas kaltinamosios tėvų turtas. Už tai, teismo įsitikinimu, atsakinga yra tik kaltinamoji N. Venckienė.

Teismas pažymėjo ir tai, kad N. Venckienė, supratusi, kad jos kaip teisėjos ir kaip Lietuvos Respublikos Seimo narės imunitetas neapsaugos nuo baudžiamosios atsakomybės, pabėgo iš Lietuvos, ilgą laiką slapstėsi JAV, akivaizdžiai tikėdamasi, kad Lietuvai ji taip ir nebus išduota.

„Nors kaltinamoji teisiama pirmą kartą, ir pagal įstatymą jai galėtų būti skirta su areštu arba terminuotu laisvės atėmimu nesusijusi bausmė, tik skyrus laisvės atėmimo bausmę N. Venckienė bus tinkamai nubausta, t. y. bus tinkamai įvertintas jos padarytų nusikalstamų veikų pobūdis, jų pavojingumas visuomenei, jos pačios kaip asmenybės įtaka 2012-05-17 įvykiui ir jo metu sukeltoms pasekmėms, tik taip bus užtikrintas teisingumo principo įgyvendinimas“, – konstatavo teismas.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Jolita Gudelienė
Panevėžio apygardos teismo pirmininko
padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Tel. (8 45) 45 45 55
www.pat.teismas.lt

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 454 555

El. p. jolita.gudeliene@teismas.lt