Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Panevėžio apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Po pertraukos tęsiama Neringos Venckienės baudžiamoji byla

2020-05-25

Panevėžio apygardos teismas po užsitęsusios pertraukos šalyje paskelbus karantiną grįžo prie N. Venckienės baudžiamosios bylos nagrinėjimo.

 

Posėdis vyko šiek tiek neįprastai – į teismo salę dėl karantino reikalavimų buvo įleisti tik bylos dalyviai, žiūrovai dalyvauti negalėjo. Tačiau gretimoje teismo salėje buvo įkurdinti žiniasklaidos atstovai. Jie specialios įrangos pagalba galėjo klausytis, kaip vyksta bylos nagrinėjimas.

 

Posėdis prasidėjo kaltinamosios N. Venckienės advokato prašymu bylą nutraukti suėjus apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminui. Apsvarstęs prašymą teismas jo netenkino, nurodęs, kad įstatymas numato, jog apkaltinamasis nuosprendis negali būti priimtas, jeigu asmuo nesislėpė nuo ikiteisminio tyrimo ar teismo. Tačiau N. Venckienei įtarimai buvo pareikšti dar iki išvykstant iš Lietuvos, ji žinojo apie pradėtą procesą, todėl, teismo vertinimu, ji išvyko iš šalies būtent vengdama baudžiamosios atsakomybės.

 

Teismas taip pat paskelbė, kad priima nukentėjusiųjų – L. S., jos nepilnametės dukros, policijos pareigūno ir antstolės pareikštus civilinius ieškinius. L. S. ir jos dukrai prašoma priteisti 20 tūkst. ir 50 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, pareigūnui – 2 tūkst. eurų, antstolei – beveik 29 tūkst. eurų.

 

Teismas pasisakė ir dėl kaltinamojo akto atitikimo reikalavimams. Pirmame posėdyje N. Venckienės gynėjas teigė, kad kaltinamasis aktas surašytas netinkamai ir prašė jį grąžinti prokurorui taisyti. Vis tik, teismo vertinimu, prokuroro pateiktas dokumentas surašytas aiškiai ir suprantamai, jis atitinka jo formai ir turiniui keliamus reikalavimus, todėl prokurorui grąžinamas nebus.

 

Teismui išsprendus bylos dalyvių prašymus, prokuroras perskaitė kaltinamąjį aktą. N. Venckienė kaltinama dėl keturių nusikalstamų veikų – trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui, smūgių sudavimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo.

 

Teismui N. Venckienė pareiškė, kad kaltės nepripažįsta. Kaltinamoji pasinaudojo savo teise parodymus duoti po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

 

Šios dienos posėdyje teismas apklausė vieną nukentėjusįjį – policijos pareigūną. Jis teismui davė parodymus apie tai, kaip 2012 m. gegužės 17 d., vykdant teismo sprendimą, buvo atliekamas mergaitės paėmimas Garliavoje, Klonio gatvėje.

 

Kitas posėdis vyks birželio 8 d.

 

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Jolita Gudelienė

Panevėžio apygardos teismo pirmininko

padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Tel. (8 45) 45 45 55

www.pat.teismas.lt

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 454 555

El. p. jolita.gudeliene@teismas.lt