Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Panevėžio apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Paskutinį žodį teisme šiandien sakė kaltinamoji Neringa Venckienė

2021-06-30

Panevėžio apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Neringa Venckienė kaltinama dėl trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui, smūgių sudavimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo.

Šiandienos teismo posėdyje savo paskutinį žodį sakė Neringa Venckienė. Ji prašė teismo bylą nutraukti dėl senaties terminų, o to nepadarius – išteisinti ją dėl visų inkriminuotų veikų ir atmesti visus pareikštus civilinius ieškinius.

N. Venckienė teigė, kad nukentėjusiąja šioje byloje pripažinta L. S. niekada neaugino savo dukters, tą darė kaltinamosios brolis ir ji pati. Kaltinamosios teigimu, daugybė duomenų byloje patvirtina, kad mergaitė visą laiką demonstravo nenorą būti perduota savo biologinei motinai, nesutiko su ja gyventi.

N. Venckienė sakė, kad ji yra kaltinama tuo, ko nepadarė. Ji kalbėjo ir apie tai, kad niekas negali būti persekiojamas ar teisiamas dėl tų pačių dalykų antrą kartą. Kaltinamoji atkreipė dėmesį, kad ji jau yra sumokėjusi Kėdainių teismo skirtą baudą dėl teismo sprendimo nevykdymo, todėl mano, kad nuteisti ją dėl teismo sprendimo nevykdymo antrą kartą yra neteisėta.

N. Venckienė teismui teigė, kad tiek nukentėjęs pareigūnas, tiek nukentėjusioji L. S. meluoja apie jiems suduotus smūgius. Jų melagingus parodymus, kaltinamosios teigimu, įrodo namo viduje daryti vaizdo įrašai. Tie patys įrašai, N. Venckienės teigimu, įrodo, kad prievarta buvo vartojama būtent prieš vaiką ir prieš ją pačią.

Kaltinamoji kalbėjo ir apie pažeistą jos, kaip tuometės Kauno apygardos teismo teisėjos, imunitetą. N. Venckienės teigimu, pagal tuo metu galiojusius įstatymus niekas neturėjo teisės patekti į jos gyvenamąją vietą be Seimo ar Prezidento sutikimo, juo labiau, suvaržyti jos laisvės.

Prokuroro, vykdžiusio baudžiamąjį persekiojimą prieš ją, veiksmus N. Venckienė vadino ciniškais ir neteisėtais. Kaltinamosios įsitikinimu, prokuroras nepateikė visos informacijos JAV institucijoms, kurios, jei būtų turėjusios visus įvykio duomenis, būtų tikrai nesutikusios su N. Venckienės ekstradicija.

Prokuroro prašomas laisvės atėmimo bausmes N. Venckienė įvardijo kaip visišką jo nekompetenciją bausmių skyrimo srityje ir prokuroro kerštą kaltinamajai.

Primename, kad prokuroras D. Jakutis savo baigiamojoje kalboje prašė pripažinti N. Venckienę kalta ir skirti jai tokias bausmes: už teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymą – 40 parų arešto, už trukdymą antstoliui vykdyti teismo sprendimą – 1 m. 9 mėn. laisvės atėmimo, už pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui – 2 m. 3 mėn. laisvės atėmimo, už nežymų L. S. sveikatos sutrikdymą – 4 mėn. laisvės atėmimo. Prokuroro prašoma galutinė subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 2 metams 6 mėnesiams.

Prokuroras taip pat prašė bent iš dalies tenkinti visų keturių nukentėjusiųjų civilinius ieškinius dėl neturtinės žalos bei priteisti iš N. Venckienės ekstradicijos iš JAV išlaidas, kurios sudaro beveik 7 tūkst. eurų.

Panevėžio apygardos teismas nuosprendį šioje byloje skelbs liepos 8 d.

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Jolita Gudelienė
Panevėžio apygardos teismo pirmininko
padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Tel. (8 45) 45 45 55
www.pat.teismas.lt

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 454 555

El. p. jolita.gudeliene@teismas.lt