Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Panevėžio apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Trenerį nužudžiusiam rokiškėnui skirta laisvės atėmimo bausmė

2021-06-23

Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltu 52-erių Rokiškio gyventoją E. K. dėl tyčinio nužudymo ir skyrė jam 12 metų laisvės atėmimo bausmę.

Teismo duomenimis, nusikaltimą E. K. įvykdė 2020 metų balandžio 15 d. viename Rokiškyje esančiame bute. Ledo ritulio treneris G. F. buvo nužudytas išgertuvių metu. Ant nužudytojo kūno tyrėjai suskaičiavo ne mažiau kaip devyniolika muštinių ir pjautinių sužalojimų.

Savo kaltės E. K. nepripažino, tačiau teismas konstatavo, kad jo kaltę įrodo byloje surinkti duomenys.

„Nors kaltinamasis nepaaiškino nukentėjusiojo sužalojimo aplinkybių, tačiau byloje surinktų ir aptartų įrodymų analizė leidžia daryti išvadą, kad būtent kaltinamasis E. K. sudavė smūgius rankomis, kojomis ir pjaunančių savybių turinčiu daiktu, ir jo suduoti smūgiai sukėlė G. F. mirtį“, – pažymėjo bylą išnagrinėjusi teisėja Jolanta Raščiuvienė.

Teismo įsitikinimą dėl E. K. kaltės sustiprino ir tai, jog kaltinamasis siekė paslėpti įvykdyto nusikaltimo pėdsakus. Po nužudymo jis sutvarkė butą (išvalė kraują, išmetė stiklo šukes, išvežė kruviną kilimą), paslėpė nukentėjusiojo kūną, išmetė jo telefoną.

Teismas pažymėjo ir tai, kad kaltinamasis ne iš karto nurodė pareigūnams, kur paslėpė nužudytojo kūną, o tai, teismo manymu, taip pat patvirtina jo siekį apsunkinti tyrimą ir išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Skirdamas bausmę E. K. teismas atsižvelgė į tai, kad nėra kaltinamojo atsakomybę lengvinančių aplinkybių, jo atsakomybę sunkina tai, kad nusikalto apsvaigęs nuo alkoholio.

Teismas pažymėjo, kad padarytas labai sunkus nusikaltimas, kurio pasekmės itin skaudžios ir nebepataisomos. Įvertinęs visas bausmės skyrimui reikšmingas aplinkybes, teismas sprendė, kad E. K. turi būti skirta laisvės atėmimo bausmė, kurios trukmė didesnė nei vidurkis.

12 metų laisvės atėmimo bausmė, teismo įsitikinimu, yra proporcinga E. K. padarytam nusikaltimui, jo asmenybei ir leis pasiekti įstatymo numatytus tikslus.

Teismas tenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Nužudytojo artimiesiems iš viso priteista 108 tūkst. eurų neturtinės ir daugiau kaip 3 tūkst. eurų turtinės žalos.

Iki bus atlyginti civiliniai nukentėjusiųjų ieškiniai, teismas paliko galioti laikiną nuosavybės teisių apribojimą E. K. turtui ir pinigams.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Jolita Gudelienė
Panevėžio apygardos teismo pirmininko
padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Tel. (8 45) 45 45 55
www.pat.teismas.lt

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 454 555

El. p. jolita.gudeliene@teismas.lt