Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Panevėžio apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Panevėžio apygardos teisme – buvusio Utenos kolegijos vadovo ir jo pavaldinių byla

2021-10-05

Panevėžio apygardos teismas šiandien turėjo pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Utenos kolegijai vadovavę asmenys ir jų pavaldiniai kaltinami dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų suklastojimo, kurstymo suklastoti dokumentą bei turto iššvaistymo.

Pradėjęs kaltinamųjų tapatybės patikrinimą teismas buvo priverstas bylos nagrinėjimą stabdyti. Vienas iš kaltinamųjų – buvęs Utenos kolegijos direktorius G. B. pareiškė teismui, kad nėra gavęs kaltinamojo akto.

Bylą kuruojantis prokuroras paaiškino, kad ikiteisminio tyrimo dokumentuose yra G. B. pasirašytas sutikimas, kad kaltinamasis aktas jam būtų įteiktas elektroniniu paštu. Prokuroro teigimu, 2020 m. lapkričio 13 d. kaltinamasis aktas G. B. buvo išsiųstas jo nurodytu el. paštu.

Teismas, padaręs trumpą pertrauką, kad patikrintų dokumentų valdymo sistemą, per kurią proceso šalims siunčiami dokumentai, sugrįžęs paskelbė, kad bylos nagrinėti šiandien nėra galimybės.

„Matyti, kad praėjusių metų lapkričio 13 d. kaltinamajam G. B. elektroniniu paštu išties buvo išsiųstas kaltinamasis aktas, tačiau duomenų, ar šis dokumentas pasiekė kaltinamąjį, nėra. Todėl esant šiai abejonei, bylos nagrinėti šiandien negalima“, – proceso dalyvius informavo bylą nagrinėjantis teisėjas Sigitas Bagdonavičius.

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas kitą posėdį – spalio 19 d.

Kaltinimai šioje byloje pateikti iš viso septyniems asmenims.

Ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai mano, kad nuo 2013 iki 2018 metų Utenos kolegijoje buvo galimai klastojami dokumentai – kolegijai priklausančių tarnybinių automobilių kelionės lapai.

Pareigūnų duomenimis, tam tikri kolegijos darbuotojai pasirašydavo kelionių lapus, neva, jie vyko tarnybiniais automobiliais darbo reikalais, nors iš tiesų, manoma, automobiliai buvo naudojami asmeniniais tikslais.

Buvęs vadovas kaltinamas ir dėl to, kad galimai nurodė vienam savo darbuotojų prisiimti kaltę dėl administracinio teisės pažeidimo, kurio šis nepadarė.

Taip pat G. B. kaltinamas tuo, kad į darbo komandiruotes užsienyje keliavo su savo artimaisiais, o išlaidas už jų keliones, apgyvendinimą ir maitinimą apmokėjo Utenos kolegija.

Be to, kolegija apmokėjo ir už G. B. biografijos publikavimą enciklopedijoje „Sėkmingiausios Lietuvos asmenybės“. Pareigūnai tai vertina kaip piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir svetimo turto iššvaistymą, nes Utenos kolegija jokios naudos iš šios publikacijos, nei tiesioginės, nei netiesioginės, negavo.

Manoma, kad dėl visų šių nusikalstamų veikų buvo padaryta didelė turtinė žala Utenos kolegijai – iššvaistyta jos turto už daugiau kaip 12 tūkst. eurų.

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Jolita Gudelienė
Panevėžio apygardos teismo pirmininko
padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Tel. (8 45) 45 45 55
www.pat.teismas.lt

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Naujienų prenumerata

Kontaktai žiniasklaidai

Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 454 555

El. p. jolita.gudeliene@teismas.lt